Yönetim             


Sivas Valisi

Salih AYHAN

1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

19.10.2016 tarihinde atandığı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği görevine atanan AYHAN, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

 

 

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü
  
ERDOĞAN TUNÇ  

 

1971 yılında Sivas’ın Altınyayla ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Altınyayla’da, Lisans öğrenimini İşletme dalında, Yüksek lisans öğrenimini ise Sosyoloji Ana bilim dalında tamamladı.

1992 yılından itibaren Sivas Belediyesi’nde çeşitli kademelerde görev yaptı. Bu dönemde kurucusu olduğu “Hayat Ağacı Derneği” ile Türkiye’de sosyal yardım anlayışı ve sosyal belediyecilik konusunda çığır açan, modern SADAKA TAŞI olarak ifade edilen GIDA BANKACILIĞI sisteminin kuruluşunu gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu tarafından en iyi sosyal proje seçilerek tüm Türkiye’ye örnek gösterilmiştir.

Sultan Şehir Kültür Sanat Dergisi ve Buruciye Edebiyat Dergilerinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yaptı.

2015 yılında 638 sayılı Gençlik ve Spor Bakanlığı teşkilat yapısında yapılan değişikliklerle Kredi Yurtlar Bölge Müdürlüklerinin kapatılarak, İl Müdürlüklerinin kurulması kararlaştırılmıştır. Yeni kurulan Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne kurucu İl Müdürü olarak atanmıştır.

703 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ve Spor Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarının kapatılmasıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı adına taşrada görev ifa eden iki İl Müdürlüğü yeni kurulan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çatısı altında birleştirilmiştir.01.01.2019 tarihinden itibaren vekaleten yürüttüğü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine 22.01.2021 tarih ve 2021/69  sayılı Cumhurbaşkanlığı  kararnamesi ile asaleten ataması yapılmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.