DUYURULAR

OKUL SPORLARI İLETİŞİM

TEL: 0 346 223 54 14- 223 59 31 / DAHİLİ - 103   FAX:0 346 225 30 53

okulsporlari58@sgm.gov.tr

İL DIŞINA ÇIKAN OKULLARIN DİKKATİNE 
Okul Sporları müsabakalarında İl Dışına çıkacak olan Spor Kafilelerinin Spor Genel Müdürlüğü Seyehat Yönergesinde belirtilen Kiralama yolu ile yapılacak seyahatlerde Araçların model ve plaka numaralarını gösteren trafik tescil belgeleri , sürücü veya sürücülere ait sürücü belgeleri , ilgili mevzuat hükümleri uyarınca yaptırılması zorunlu olan ; Mali Sorumluluk Sigortası , Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası , Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ve diğer zorunlu sigortalar ile ayrıca seyehat öncesi ihtiyari olarak yaptırılması istenilen sigorta poliçelerinin birer suretlerinin Okul Sporları servisine bırakılması gerekmektedir.
 
İL DIŞINA ÇIKACAK KAFİLELER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ
TAKIM SPORLARI İÇİN  TIKLAYINIZ
FERDİ SPORLAR İÇİN    TIKLAYINIZ

İL DIŞINA GİDECEK KAFİLELER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU
Kafile listeleri hazırlanırken yaşanan sorunlardan dolayı il dışına çıkacak kafileler, İl Müdürlüğümüze yukarıda örneği verilen dilekçe ile  müracaat edeceklerdir. Dilekçe ekindeki evraklar eksiz olarak getirilecek, evrak eksiği olan dilekçelerin kafile listesi hazırlanmayacaktır.
        İL DIŞI MÜSABAKALARDA LİSELERDE KİMLİKLERİN RESİMLİ OLMA ZORUNLULUĞU VARDIR. KİMLİKLERİ RESİMSİZ OLAN SPORCULAR MÜSABAKALARA ALINMAYACAKTIR.
AYNI FİZİKİ YAPI ALTINDA EĞİTİM VEREN OKULLARIN DİKKATİNE
AYNI İSİM ALTINDA EĞİTİM-ÖĞRETİM VEREN OKULLARIN (ÖRNEĞİN ÖZEL AMERİKAN ANDADOLU LİSESİ, MESLEK LİSESİ, FEN LİS. vb.) TEK İSİM ALTINDA MÜSABAKALARA KATILMASI İLE İLGİLİ SORULAR GELMİŞTİR. BU KONU İLE İLGİLİ ANKARA OKUL SPORLARI ŞUBESİNDEN BİLGİ İSTENMİŞTİR. BU TÜR OKULLARIMIZIN TEK İSİM ALTINDA YARIŞMAYA KATILMAK İSTEMESİ  DURUMUNDA NE YAPMASI GEREKTİĞİ İLE İLGİLİ, İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GÖNDERİLEN E-MAİLE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ 
YAŞ VE KATEGORİ BİLGİLERİ İÇİN   TIKLAYINIZ

MÜSABAKA TALİMATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2
018-2019 OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ 
MÜSABAKA BAŞLAMA TARİHLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


VOLEYBOL GENÇ A VE DART GENÇ YILDIZ FİKSTÜR ÇEKİMİ HAKKINDA

26 KASIM 2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAK OLAN VOLEYBOL GENÇ A VE DART GENÇ - YILDIZ FİKSTÜR ÇEKİMLERİ AŞAĞIDA BELİRTİLEN  TARİHLERDE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKUL SPORLARI ŞUBESİNDE YAPILACAKTIR.
TÜM OKULLARIMIZA DUYURULUR. 12.11.2018
  • VOLEYBOL GENÇ A :19 KASIM PAZARTESİ SAAT 09.30
  • DART GENÇ - YILDIZ :19 KASIM PAZARTESİ SAAT 10.30

MASA TENİSİ HAKKINDA
13-16 KASIM 2018 TARİHLERİ ARASINDA 4 EYLÜL SPOR SALONUNDA YAPILACAK OLAN MASA TENİSİ GENÇLER MÜSABAKA FİKSTÜRÜ; FİKSTÜRLER BÖLÜMÜNDE YAYINLANMIŞTIR. 09.11.2018

FİKSTÜR ÇEKİMLERİ HAKKINDA DUYURU
05.11.2018
19 KASIM 2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAK OLAN MÜSABAKALARIN FİKSTÜR ÇEKİMLERİ AŞAĞIDA BELİRTİLEN TARİHLERDE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKUL SPORLARI ŞUBEMİZDE YAPILACAKTIR.

TÜM OKULLARIMIZA DUYURULUR

FİKSTÜR ÇEKİM TARİHLERİ
BASKETBOL GENÇ A : 12 KASIM 2018 SAAT 10.00
FUTBOL YILDIZ : 12 KASIM 2018 SAAT 11.00

MASA TENİSİ MÜSABAKALARI HAKKINDA DUYURU
05.11.2018
*Okullar Arası Gençler (Liseler) Müsabakaları 13-16 Kasım 2018 tarihleri arasında 4 Eylül Spor Salonunda Yapılacaktır. 
*Teknik toplantı ve kura çekimi ise 8 Kasım 2018 perşembe günü saat 13.00 te 4 Eylül Spor Salonu toplantı odasında yapılacaktır
 
  TÜM OKULLARIMIZA DUYURULUR

ÖNEMLİ DUYURU

2018 - 2019 OKULLAR ARASI MÜSABAKA TARİHLERİ YAYINLANMIŞTIR. TARİHLERE YUKARIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

SEZON ÖNCESİ ÖNEMLİ DUYURU

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı, Okul Sporları Şubesince organize edilecek olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları faaliyetlerine katılmak isteyen okullar müracaatlarını Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Faaliyetlerle ilgili branş talimatları, yaş kategorileri ve sonuç bildirim tarihleri http://okulsportal.gsb.gov.tr/ adresinden yayınlanacaktır.

 İlimizdeki müsabakaların başlama ve fikstür çekim tarihleri, fikstürler, olumsuz hava koşulları, salonların durumu, katılım sayılarının ön görülenden az veya fazla olması ve Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığınca sonradan yapılan müsabaka sonuç bildirim tarihlerindeki değişiklikler v.b nedenlerden dolayı yapılacak olan müsabaka tarih değişiklikleri, ve diğer duyurular İl Müdürlüğümüzün www.sivas.gsb.gov.tr adresindeki okul sporları linkinde bulunan DUYURULAR bölümünden yayınlanacak olup okullara başka herhangi bir yazı gönderilmeyecektir.

Bu nedenle öğrencilerin ve öğretmenlerin organizasyon sırasında mağduriyet yaşamamaları için web sitemizi günlük takip edilmesi önem arz etmektedir.

Müsabaka fikstürleri Bilgi Yönetim sistemindeki müracaatlara göre yapılmakta, fikstürler yapıldıktan sonra bazı okullar web sitemizin duyurular bölümünden müsabaka tarih ve saatlerini takip etmeyerek müsabakalara gelmemekte, bazı okullarda yanlış branş işaretlemeden dolayı daha sonra müracaatlarını iptal ettirmedikleri için, hem gereksiz personel ve hakem ücreti ödenmekte, hem de köy ve ilçe okullarından müsabakaya gelen rakipleri mağduriyet yaşamakta, bazen gelmeyen takımlar yüzünden gruptaki bir takım hiç müsabaka yapmadan gruptan çıkmaktadır. 

Bu mağduriyetlerin önüne geçmek ve müsabakaların daha eşit şartlarda olabilmesi için, katılmak istenen branşlar seçilirken sadece okulun katılacağı branşların işaretlenmesi, faaliyet gösterileceği düşünülüp yeterli sporcu bulamadığından dolayı katılmaktan vazgeçen okulların fikstür çekim tarihlerinden önce İl Müdürlüğümüz Okul Sporları Şubemizi bilgilendirmeleri gerekmektedir. Bil hassa takım sporlarında öğretmenlerin teknik toplantılara katılması yukarıda bahse konu olumsuzlukların önüne geçecektir. Bunu nedenle öğretmenlerin teknik toplantılara katılması için okul müdürlerinin gerekli kolaylığı sağlaması veya fikstür çekim tarihinde ve saatinde Okul Sporları Şubemiz ile iletişime geçmeleri fikstürlerin daha sağlıklı yapılmasında faydalı olacaktır. 

Branşlara katılıma müracaat edemeyen, fikstür çekimi yapıldıktan sonra katılmak isteyen okullar, fikstürde bulunan tüm okulların onayını aldıktan sonra ve Okul Sporları Tertip Komitesinin fikstüre uygun bulması durumunda yarışmalara katılabileceklerdir.