DUYURULAR

OKUL SPORLARI İLETİŞİM
TEL: 0 346 223 54 14- 223 59 31 / DAHİLİ - 103   FAX:0 346 225 30 53
okulsporlari58@sgm.gov.tr
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Twitter: https://twitter.com/gsbokulsporlar
Instagram: https://www.instagram.com/gsbokulsporlari/
Facebook: https://www.facebook.com/Okul-Sporları-1076031155892319/


İL DIŞINA ÇIKAN OKULLARIN DİKKATİNE 

Okul Sporları müsabakalarında İl Dışına çıkacak olan Spor Kafilelerinin Spor Genel Müdürlüğü Seyehat Yönergesinde belirtilen Kiralama yolu ile yapılacak seyahatlerde Araçların model ve plaka numaralarını gösteren trafik tescil belgeleri , sürücü veya sürücülere ait sürücü belgeleri , ilgili mevzuat hükümleri uyarınca yaptırılması zorunlu olan ; Mali Sorumluluk Sigortası , Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası , Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ve diğer zorunlu sigortalar ile ayrıca seyehat öncesi ihtiyari olarak yaptırılması istenilen sigorta poliçelerinin birer suretlerinin Okul Sporları servisine bırakılması gerekmektedir.

 İL DIŞINA ÇIKACAK KAFİLELER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ
TAKIM SPORLARI İÇİN  TIKLAYINIZ
FERDİ SPORLAR İÇİN    TIKLAYINIZ
İL DIŞINA GİDECEK KAFİLELER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU
            Kafile listeleri hazırlanırken yaşanan sorunlardan dolayı il dışına çıkacak kafileler, İl Müdürlüğümüze yukarıda örneği verilen dilekçe ile  müracaat edeceklerdir. Dilekçe ekindeki evraklar eksiz olarak getirilecek, evrak eksiği olan dilekçelerin kafile listesi hazırlanmayacaktır.
        İL DIŞI MÜSABAKALARDA LİSELERDE KİMLİKLERİN RESİMLİ OLMA ZORUNLULUĞU VARDIR. KİMLİKLERİ RESİMSİZ OLAN SPORCULAR MÜSABAKALARA ALINMAYACAKTIR.


AYNI FİZİKİ YAPI ALTINDA EĞİTİM VEREN OKULLARIN DİKKATİNE

OKUL SPORLARI YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK NEDENİYLE AYNI İSİM ALTINDA EĞİTİM-ÖĞRETİM VEREN OKULLAR TEK İSİM ALTINDA MÜSABAKALARA KATILAMAZLAR (OKUL SPORLARI YÖNETMELİĞİ MADDE:5 / d

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ
YAŞ VE KATEGORİ BİLGİLERİ İÇİN  TIKLAYINIZ
MÜSABAKA TALİMATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


2018-2019 OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ 
MÜSABAKA BAŞLAMA TARİHLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


İL DIŞI MÜSABAKALARA KATILAN OKULLARIN ÜCRET ALABİLMESİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR    

1) VALİLİK OLURU 
2) KATILIM BELGESİ (DÖNÜŞ YAZISI -OKULSPORLARINDAN ALINACAK)
3) ÜCRET ALACAK SORUMLU MUTEMETİN DİLEKÇESİ ÖRNEK DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ
4) ÖĞRENCİLERDEN ÜCRET ALACAK KİŞİYİ MUTEMET TAYİN ETTİĞİNE DAİR DİLEKÇE ÖRNEK DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ
5) YAPILAN YARIŞMAIN TALİMATI (OKULSPORTAL SİTESİNDEN YARIŞMA TALİMATLARI KISMINDA YAYINLANAN GRUP
AÇIKLAMALARI VE TAKIMIN GİDECEĞİ GRUP MERKEZİ KISMINDAN ALINACAK) 
 GÜNCEL!!!!!!! SPOR BİLGİ SİSTEMİ KULLAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

DUYURULAR
TARİH : 13.11.2019
Daha önce okullarımızda öğretmenlerini yetkilendirme işlemi Okul Müdürleri tarafından yapılmaktaydı. SBS' de yaşanan aksaklıklar nedeniyle bu durum ortadan kaldırılarak öğretmenlerde doğrudan kendilerini tanımlayabilecektir. Bu durum neticesinde SBS kullanım kılavuzu yenilenmiş olup lütfen güncel kullanım kılavuzunu tekrar inceleyiniz. 
       Lisans ekleme butonları aktif hale getirilmiştir.

5900 HATASI

Okul kullanıcı tanımında 5900 hatası veren okullar için SBS’ de gerekli düzenlemeler Bakanlığımız Bilgi Dairesi Başkanlığınca çözümlenmiştir. Halen devam eden hatalar için ekran görüntüsü ile birlikte aşağıdaki tablo doldurulduktan sonra okulsporlari58@sgm.gov.tr adresine gönderilmesi ve il müdürlüğümüz aranılarak teyit edilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı TC No

Kullanıcı Adı-Soyadı

Okul Görevi

Okul Bilgileri

 


SPOR BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA

Okullarımızın 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için oluşturacakları öğrenci sporcu lisansları SBS sisteminden yapılacaktır. Ancak Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi tarafından Sporcu Ekle veya Yeni Ekle butonları henüz aktif edilmediğinden okullarımız lisans yapamamaktadır. Yeni Lisans ekleme işlemi aktif olduğunda İl Müdürlüğümüz tarafından sayfamızda gerekli olan açıklama yapılacaktır. Okullarımızın bu zaman dilimi içerisinde kullanım kılavuzu yardımıyla yönetici ve eğitici tanımlamalarını yapmaları, Sporcu Ara sekmesini kullanarak daha önceden lisanları olan sporcuların bilgilerinin yenilenmesi(veya eksik bilgilerin eklenmesi) ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim Sezonunda yarışacakları branşları taahhüt etmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ!!!!!!

SPOR BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA

OKULLARIMIZ SPOR BİLGİ SİSTEMİNE AŞAĞIDAKİ KULLANMA KILAVUZUNU TAKİP EDEREK SİSTEME GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA BRANŞ TAAHHÜT VE LİSANS YAPABİLİRLER. SİSTEMLE İLGİLİ KARŞILAŞILAN SORUNLARLA İLGİLİ BURADAN GEREKLİ AÇIKLAMALAR YAPILACAKTIR.SAĞLIK RAPORLARI HAKKINDA

Okul sporları müsabakalarına katılacak olan öğrenci sporcuların lisans işlemleri için sağlık raporu gerekmektedir. Lisans işlemleri öğrencinin eğitim – öğretim gördüğü okul idaresi tarafından yapıldığından öğrenci sporcu sağlık sevk formu aşağıdaki linkten indirilerek ilgili okul tarafından onaylanıp sağlık kuruluşlarına gidilmesi gerekmektedir.


ÖĞRENCİ SPORCU SEVK FORMU İÇİN  TIKLAYINIZ

ÖNEMLİ DUYURU

            Okul Sporları Yönetmeliği Resmi Gazete' de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Okul Sporları yönetmeliğine sayfamızın  "Mevzuat ve Yönetmelikler" bölümünden ulaşabilirsiniz.