Yönetim             

 

Sivas Valisi

Dr. Yılmaz ŞİMŞEK


Antalya ili Gazipaşa ilçesinde 1971 yılında dünyaya gelen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde tamamladı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Vali Dr. Şimşek, aynı yıl girmiş olduğu kaymakamlık sınavında başarı göstererek 1994'te Kaymakam Adayı olarak Niğde’ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yapan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bu süre içerisinde dil eğitimi ve uygulamalarını yerinde görmek üzere 8 ay süreyle İngiltere'de bulundu.

1995 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine yüksek lisans programını bitiren Vali Dr. Şimşek, 2007 yılında ise İngiltere/Portsmouth Üniversitesi  'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi' adlı teziyle mastırını tamamladı.

Halkapınar, Hamur, Şiran, Yenipazar Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığının ardından Niğde Valiliği görevlerinde bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 2021 yılında da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayınlanan 2022/209 sayılı 'Valiler Kararnamesi' ile 2017 yılından itibaren görev yaptığı Niğde Valiliği’nden Sivas Valiliğine atanan Dr. Vali Şimşek, Dr. Çiğdem Şimşek ile evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilimizdeki görevine 18 Mayıs 2022 tarihinde başlamıştır.

 
 

 

 

 

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü

Erdoğan TUNÇ

 

Aslen Sivaslı olan Erdoğan TUNÇ, 1971 yılında Sivas’ın Altınyayla ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini Sivas ilinde tamamlayan Tunç, Lisans eğitimini İşletme Bölümünden, Yüksek Lisans eğitimini ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji alanında tamamladı.

1992-2015 yıllarında Sivas Belediyesi’nde farklı hizmet birimlerinde yöneticilik yapan TUNÇ, 2004-2009 yıllarında Sivas Belediyesinde, Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu dönemde kurucusu olduğu “Hayat Ağacı Derneği” bünyesinde kurulan GIDA BANKACILIĞI sisteminin kuruluşunda yer aldı. Bahse konu çalışma, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu tarafından en iyi sosyal proje seçilerek tüm Türkiye’ye örnek teşkil etti.

Sultan Şehir Kültür Sanat Dergisi ve Buruciye Edebiyat Dergilerinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yaptı.

2015 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne kurucu İl Müdürü olarak atanan Tunç. 2015-2019 yılları arasında bu görevi ifa etti.

703 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 01.01.2019 tarihinde İl Müdürü olarak görevlendirildi. 22.01.2021 tarih ve 2021/69  sayılı Cumhurbaşkanlığı  kararnamesi ile asaleten ataması yapılan Tunç, hali hazırda bu görevi ifa etmektedir.

Erdoğan Tunç, evli ve 2 çocuk babasıdır.