MTB Cup XCO Yarışlarında Sporcularımızdan Büyük Başarı

  Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI`nin 2023 yılı faaliyet programında yer alan MTB Cup XCO Yarışı 03-04 Haziran 2023 tarihleri arasında sporcuların yoğun katılımı ile İzmir ilinde gerçekleştirildi. İzmir MTB Cup XCO Yarışları ilimizi temsil eden sporcularımızdan; "Genç Kadınlar" kategorisinde Semanur KİRİŞ 2. lik elde ederken "U17 Kadınlar" kategorisinde Edanur TOY 2. oldu!

  Haberi Oku

  Sporcularımız Minikler Türkiye Judo Şampiyonasından Madalyalarla Döndüler

  02-04 Haziran 2023 tarihleri arasında Balıkesir ilindeki Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Spor Toto Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 70 ilden 1400 sporcu katıldı ve sporcular kıyasıya yarıştı. İlimizi temsil eden sporcularımızdan Metehan Cebeci Türkiye İkincisi olurken, Fatıma Zehra Turan Türkiye Üçüncüsü olarak büyük bir başarı gösterdiler!

  Haberi Oku

  Okçuluk Branşında Türkiye İkincisiyiz!

  Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Okul Sporları Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Türkiye Şampiyonası” sona erdi. Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü "Okçuluk" Branşı sporcularımızdan Bahattin GÖKKAYA, 22-25 tarihleri arasında Mersin'de düzenlenen Okullar Arası Türkiye Şampiyonasında "Makaralı Yay Yıldız Erkekler" kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Şampiyona sonrası dereceye giren sporcularına gerçekleştirilen Ödül Töreni kapsamında madalyaları takdim edildi!

  Haberi Oku

  Klasik Yay Küçük Kızlarda Bronz Madalyanın Sahibi Sivas

  Mersin'in ev sahipliğinde 22-25 Mays 2023 tarihlerinde Mersin ilinde düzenlenecek olan Okulsporları Okçuluk Türkiye Şampiyonası devam ediyor. Okulsporları Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nın ilk gününde Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinden yetişen sporcumuz Ece DEMİR, Klasik Yay Küçük Kızlar kategorisinde Bronz Madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku

  Okullar Arası Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Sivas Türkiye 3.sü

  Balıkesir ilinde yapılan Gençler A 17-18 yaş Okullar Arası Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Sporcu Eğitim Merkezimizin başarılı sporcularından Yusuf UZUN ilimizi en iyi şekilde temsil ederek, Türkiye 3.sü oldu!

  Haberi Oku

  2023 Turkish Open World Cup Champ’a Sivas Damgası

  17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Şampiyonada sporcularımızdan büyük başarı! Dünya Kupasında ilimizden giden sporcularımız 3 madalya ile döndüler!

  Haberi Oku

  Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonasında Sporcularımız Yıldız Gibi Parladı

  19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, 18-20 Mayıs tarihleri arasında İlimizde düzenlenen ve sporcularımızın Türkiye Şampiyonluğu dahil 4 madalya kazandığı Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası müsabakaları 69 ilden 1051 sporcunun katılımıyla Taha Akgül spor salonumuzda sona erdi!

  Haberi Oku

  Gençlik Haftası “Gençlik Merkezleri Sergisi” Gerçekleştirildi

  “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde bir dizi faaliyet gerçekleştiriliyor. Bu faaliyetler kapsamında bugün (17 Mayıs 2023 Çarşamba günü) Buruciye Medresesi bahçesinde “Gençlik Merkezleri Sergisi” gerçekleştirildi!

  Haberi Oku

  Sporcularımızdan Küçükler Okullar Arası Atletizm Yarışması'nda Muhteşem Performans

  Küçükler Okullar Arası Atletizm Yarışması'nda Küçük Kızlar kategorisindeki takımımız, grup ikincisi olarak Türkiye Finalleri'ne katılmaya hak kazandı! Harika bir ekip çalışmasıyla, yıldızlar gibi parladınız ve başarıya giden yolda önemli bir adım atarak ilimizi madalyalarla gururlandırdılar!

  Haberi Oku

  Okullar arası Atletizm Gençler Türkiye Şampiyonası'na Sporcularımız Damga Vurdu

  3-4 Mayıs 2023 tarihinde İzmir ilinde yapılan Okullar arası Atletizm Gençler Türkiye Şampiyonası'nda sergilenen mükemmel performanslarla ilimize madalyalarla dönen sporcularımızın başarılarıyla büyük bir gurur yaşadık! Gerçekleştirilen şampiyonada 3 farklı branşta başarılarıyla sınırlarını zorlayan ve yeteneklerini en iyi şekilde gerçekleştiren Sporcularımız geleceğimize umut ve mutluluk taşıdı!

  Haberi Oku

  Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularımız Kars'ta Madalyalara Doymadı

  7-9 Mayıs tarihleri arasında Kars'ta yapılan 17 ilin katıldığı Yıldız, Genç A ve Genç B Okul Sporları Güreş Türkiye Grup Şampiyonasında 15 güreş eğitim merkezi sporcumuz ilimizi başarıyla temsil etti. Şampiyonada Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularımız toplamda 7 altın 4 gümüş 3 bronz madalya kazandılar! Madalyalara doymayan sporcularımız, Ayrıca Okul Sporları Türkiye Grup Şampiyonasında Yıldızlar ve Gençler B kategorisinde Sivas ilimiz Takım Şampiyonu oldu!

  Haberi Oku

  Avrupa Judo Kupası Müsabakalarında Sporcularımızdan Büyük Başarı

  Azerbaycan'da gerçekleştirilen Ümitler Avrupa Judo Kupası müsabakalarında ülkemizi temsil eden Sivaslı Yiğido Judokalarımız Begümnaz Doğruyol Avrupa Şampiyonu olurken, yine sporcularımızdan Hayrunnisa ARDIÇ Avrupa 3.sü oldu!

  Haberi Oku

  Türk Dil Kupası Judo Şampiyonasına Sivas Damga Vurdu

  05-07 Mayıs tarihlerinde Karaman ilinde yapılan '6. Türk Dili Kupası İller Arası Judo Turnuvasında' ilimizi başarıyla temsil eden sporcularımızın madalyalarla döndüler!

  Haberi Oku

  1. Türkiye Kupası Yol Yarışlarında İkinci Gün de Madalya Sivas'ın

  06-07 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. Türkiye Kupası Yol Yarışlarında ilk gün Kriteryum Yarışında Genç Kadınlar kategorisinde Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcularımızdan Semanur KİRİŞ 2. oldu.

  Haberi Oku

  Sporcumuz Mehmet Emin Alpak Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonu

  Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularımızdan Mustafa ELİŞ, Büyükler Kategorisinde, Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonumuza madalyasını Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan TUNÇ takdim etti!

  Haberi Oku

  Sporcularımız 1. Türkiye Kupası Yol Yarışları Şampiyonu

  06-07 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. Türkiye Kupası Yol Yarışlarında ilk gün Kriteryum Yarışında Büyük Kadınlar kategorisinde Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcularımızdan Sevim GERÇEK 1. olurken, yine 1. Genç Kadınlar kategorisinde sporcumuz Semanur KİRİŞ 1. oldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER