Sporcularımız Green Cup T100 Turnuvası'ndan İki Kupa ile Döndü

Türkiye Tenis Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve 20-26 Mayıs tarihleri arasında Samsun Green Tenis Kulübü’nde düzenlenen Green Cup T100 Turnuvası'na iki sporcumuz ile katıldık. Turnuvada elde ettiğimiz başarılar, Türk tenisi adına gurur verici bir tablo oluşturdu.

Turnuvanın 18+ kategorisinde mücadele eden yetenekli sporcumuz Sima Nur Karataş, üstün performans sergileyerek birinci oldu. Karataş, turnuva boyunca gösterdiği azim ve kararlılıkla rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk kupasını kazandı. Bu başarısı, genç sporcularımıza ilham kaynağı olmayı sürdürecek nitelikte.

Öte yandan, 35+ kategorisinde korta çıkan deneyimli antrenörümüz Abdulkerim Özden de büyük bir başarıya imza attı. Zorlu maçlar sonunda finale yükselen Özden, finalist olarak turnuvayı  tamamlayarak önemli bir başarıya daha imza attı. Antrenörümüzün bu performansı, sporcularımıza örnek teşkil ediyor.

Turnuvanın ardından, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan Tunç, sporcu ve antrenörümüzü tebrik ederek başarılarının devamını diledi. İl Müdürümüz, yaptığı açıklamada, “Sporcumuzun ve antrenörümüzün elde ettiği bu başarılar, bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Sima Nur Karataş ve Abdulkerim Özden’in elde ettiği dereceler, Türk tenisinin geleceği adına umut verici. Bu başarıların devam edeceğine olan inancımız tamdır, sporcularımızın ve antrenörlerimizin yanında olmayı, onları desteklemeyi sürdüreceğiz.” dedi.