Medeniyetimizin Keşfi Kudüs Programı Gerçekleştirildi

Binali Yıldırım Yurt Kampüsü Aşık Ruhsati Kültür Merkezimizde, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz  tarafından düzenlenen "Medeniyetimizin Keşfi Kudüs" programı gerçekleştirildi. Programın açılışı, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Medeniyetimizin Keşfi Kudüs" sunumu ile başladı. Programın açılış sunumu, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Sivas Gençlik Merkezi Gençlik Liderimiz Şerife KEKLİKCİ tarafından gerçekleştirildi.  Katılımcılara tarihin derinliklerine uzanan unutulmaz bir yolculuk vadeden bu etkinlik, Cumhuriyet Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin gündeme dair konuşmalarıyla devam etti.

Program boyunca, katılımcılar dünya gündemini ve gelişmeleri yakından takip etme fırsatı buldular ve farklı kültürlerden gelen öğrencilerin düşüncelerini dinleyerek uluslararası bir bakış açısı kazandılar. Aynı zamanda, medeniyetimizin zengin mirası üzerine yapılan bu sunumlar, gençlerimize tarihsel ve kültürel değerleri daha iyi anlama ve olayları daha doğru bir şekilde değerlendirebilme fırsatı sundu.

Programın en duygusal anlarından biri, katılımcılar arasında duaların edildiği bölümdü. Bu dualar, barış, hoşgörü ve birlik mesajlarıyla dolu olarak, katılımcıları etkileyen anlamlı bir deneyim sunarak programın önemini vurguladı.

Medeniyetimizin Keşfi Kudüs Programı, katılımcılara zengin bir kültürel deneyim sunmanın yanı sıra, manevi bir atmosferde ve öğretici bir şekilde sona erdi. Program sonunda Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerimizden Yılmaz YILDIRIM tarafından gerçekleştirilen, müzik ve ezgi dinletisiyle katılımcılar duygusal bir atmosferde yer aldılar.

Bu özel etkinlik, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerimizin koordinasyonuyla gerçekleştirildi. Gençlerimiz, programı yoğun bir ilgi ve katılımla karşıladılar. Medeniyetimizin Keşfi Kudüs Programı, tarih, kültür ve medeniyet konularında bilgi sunma, farklı kültürlerin bir araya gelmesini teşvik etme ve uluslararası bir bakış açısı kazandırma amacını taşıyan önemli bir etkinlik oldu.

Programın sonunda, "Bizler her ne kadar dünyanın farklı köşelerinde olsak da, yüreklerimiz, zulme maruz kalan Müslüman kardeşlerimizin acısını hissetmek için her zaman birlikte atıyor ve bu amaçla bir araya gelerek kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz" ifadelerine yer verilerek "Medeniyetimizin Keşfi Kudüs" programına dair önemli vurgular yapıldı.