SNOWBOARD TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI 

Bursa Uludağ’da yapılan Snowboard Türkiye Şampiyonasında Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularımızdan Meyra Korkmaz ve Belinay Aydoğdu 1. Gün yarışmasında 2. olarak tamamlayarak ilimizi başarıyla temsil ettiler.

2. Gün yarışmasında Meyra Korkmaz ve Belinay Aydoğdu 1 . olarak tamamladılar. 

Kombine sonuçlarına göre Belinay Aydoğdu 2. Meyra Korkmaz 1. olarak Türkiye şampiyonu oldular. 

Bursa Uludağ’da yapılan Snowboard Türkiye Şampiyonasında Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kayak sporcularımız toplamda 6 madalya kazandılar.

Türkiye Kayak Federasyonunun faaliyet programında yer alan Türkiye Snowboard Şampiyonası, Bursa'da gerçekleştirildi.
Federasyonun açıklamasına göre, Uludağ Kayak Merkezi'nde organize edilen şampiyonaya 16 ilden toplam 181 sporcu katıldı.

Türkiye Kayak Federasyonu 2022-2023 faaliyet programında yer alan Snowboard Türkiye Şampiyonası Bursa’da başladı. Bursa Uludağ Kayak Merkezinde organize edilen ve son derece keyifli müsabakalara sahne olan şampiyonaya 16 ilden toplam 181 sporcu katıldı. Şampiyonanın ilk gününde dereceye giren sporculara madalyaları Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Tarkan Soyak, Nazım Sögüt, Snowboard Branş Sorumlusu Zafer Dumlu, Bursa İl Temsilcisi Güven Karadağ ve katılımcılar tarafından verildi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan TUNÇ ilimizi Kayak Branşında başarıyla temsil eden sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik etti.