Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu' nda düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası sona erdi.
Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve ülke genelinden 124 sporcunun katıldığı şampiyonada dereceye girenlere ödülleri verildi.
19-22 Kasım 2015 tarihleri arasında, Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu' nda gerçekleştirilen ve ülke genelinden 124 sporcunun katıldığı şampiyonada, bedensel engellerine göre 5 ayrı klasmanda gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Bedensel Engelliler Türkiye Bocce Şampiyonası'nda klasmanlarında birinci olan sporcular şunlar:
BC1: Fatih Akcan, BC2: Bayram Şen, BC3: Öner Bozbıyık, BC4: Selim Yalçınkaya, BC5: Ferit Kahraman.
İlimiz temsilen Giden Gençlik Spor Kulübü BC5 Çiftler Sınıfında Türkiye Şampiyonu olurken Sivas Engelliler Şeker Spor Kulübümüz Türkiye Üçüncüsü olmuştur.
BC5 Sınıfı (Tekler) sınıfında Ferid KAHRİMAN Türkiye birinci olurken Erkan KOÇ Türkiye ikincisi olmuştur.
Gençlik Hizmetleri İl Müdür Salim KILIÇ : Bedensel Engelliler Türkiye Bocce Şampiyonası Dereceye Giren Takımlarımıza Gruplarında ilimizi en iyi bir şekilde temsil ettikleri için Şahsım ve Kurumum adına Teşekkür ederim dedi.
MÜSABAKA SONUÇLARI
TÜRKİYE BOCCİA ŞAMPİYONASI SONUÇLAR
19-22 KASIM 2015 SAMSUN
|
BC1 SINIFI(TEKLER)
|
1- Fatih AKKAN
|
GAZİEMİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
2- Mahmut ÇOBAN
|
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
3- Hasan ÇAKIR
|
GAZİEMİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
BC2 SINIFI(TEKLER)
|
1-Bayram ŞEN
|
İSTANBUL SOSYAL HİZMETLER GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
|
2-Mustafa ÖZKAN
|
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
3-Murat ÖZDEMİR
|
GÜRSU BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
BC3 SINIFI (TEKLER)
|
1-Öner BOZBIYIK
|
KAYSERİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
|
2-Ersoy TURP
|
KAYSERİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
|
3-Evren MUTLU
|
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
BC4 SINIFI (TEKLER)
|
1-Salim YALÇINKAYA
|
ATAKUM BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ
|
2-Bayram ÇİL
|
GÜRSU BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ
|
3-Rabia Nur POYRAZ
|
KAYSERİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
|
BC5 SINIFI (TEKLER)
|
1-Ferid KAHRİMAN
|
SİVAS GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
|
2-Erkan KOÇ
|
SİVAS ENGELLİLER ŞEKER SPOR KULÜBÜ
|
3- Murat KELMEN
|
KARŞIYAKA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ
|
B3 ÇİFTLER SINIFI
|
1-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
|
2-BURSA GÜRSU BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
3-KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
|
BC5 ÇİFTLER SINIFI
|
1-SİVAS GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
|
2-ATAKUM BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
3-SİVAS ENGELLİLER ŞEKER SPOR KULÜBÜ
|
DİĞERLERİ (A)
|
1-Mehmet SEVER
|
SOMA A.S.P.K.
|
2-Ahmet KİRAZ
|
KOCAELİ SPOR KULÜBÜ
|
3-Hanife CANLI
|
SOMA SOSES VE SPOR KULÜBÜ
|
DİĞERLERİ(B)
|
1-Özgenur YİRMİBEŞ
|
ATAKUM BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
2-M. EMİN DEĞERLİ
|
ATAKUM BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
|
3-TAYFUN YAĞMUR
|
KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
|