SİVAS’DA HALKOYUNLARI II. KADEME ANTRENÖR İNTİBAK KURSU AÇILACAKTIR.

Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğümüzce Düzenlenen 11-14 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde Halkoyunları ıı. Kademe Antrenör İntibak Kursu Açılacaktır.

6 AĞUSTOS 2018
2. KADEME ANTRENÖR İNTİBAK KURSLARI HAKKINDA

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU II. KADEME ANTRENÖR İNTİBAK KURSU BAŞVURULARI.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 18.07.2018 tarih ve 13453533 Sayılı Bakanlık Oluru ile “Yöre Oyunları Kurs Programı”nı uygulamadan kaldırmıştır. Aynı onayda “ Bu onay tarihinden önce söz konusu kurs programına katılmış ve kurs bitirme belgesi almış kişilerin mevcut belgelerinin Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile işbirliğine gidilerek, 2. Kademe Antrenörlük belgesine dönüştürülmesi ve bu işlem tamamlanıncaya kadar mevcut belgelerin geçerli sayılması” ayrıca Eğitici Nitelikleri bölümünün 5. Maddesinin “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından verilen en az 2. Kademe Antrenörlük Belgesine sahip olanlardan o seneye ait vizesini yaptıranlar olarak düzenlenmesi” şeklinde hükümlere yer verilmiştir.

Bu kapsamda Federasyonumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlamadan önce Yöre Oyunları Öğretici Belgesine sahip kişilerin 2. Kademe Antrenör belgesi alabilmeleri için 11-12-13-14 Ağustos 2018 tarihlerinde 81 İl merkezinde intibak eğitimleri düzenleyecektir. Söz konusu intibak kursuna katılamayan adaylar için 31Ağustos – 1-2-3 Eylül 2018 tarihlerinde ikinci bir intibak kursu düzenlenmesi planlanmaktadır.
Başvurular 1 – 11 Ağustos 2018 tarihleri arsında Federasyonumuzun Web sayfasından yapılacaktır. Ayrıca istenilen belgeler ve başvuru formunun ıslak imzalı hali kurs başlamadan önce İl Temsilciliklerine elden teslim edilecektir. 2018 yılı intibak kursları için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Ekler:
II.Kademe Antrenör intibak Kursu Ön Kayıt ve Başvuru Formu (Online Form Bağlantısı:  https://goo.gl/SHizB9 )
Koordinato¨rlu¨kler
2. Kademe Antrenör İntibak Kursu İçin İstenilen Belgeler
1 – 3 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)
2 – Adli Sicil Kaydı (Aslı)
3 – Nüfus cüzdanı fotokopisi
4 – Diploma veya mezuniyet belgesinin tasdikli sureti (Okul müdürlüğü veya Noter)
5 – Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden sporda ceza kaydı olmadığına dair yazı (Aslı)
6 – Sağlık raporu (Aslı)
7 – Yöre oyunları usta öğretici belgesi sureti (Halk eğitim merkezi onaylı)

DETAYLI BİLGİ İÇİN 


ALİ YAVUZ
TÜRKİYE HALK OYUNLARİ İL SPOR TEMSİLCİSİ
CEP TEL. :  0 542 597 52 68