SİVAS' TA LİSELER ARASI BİLEK GÜREŞİ YARIŞMASI YAPILDI.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi Takımının katkılarıyla "Sivas Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması" 18-19 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

20 KASIM 2017
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas'taki bir alışveriş merkezinde düzenlenen yarışmaya, 23 liseden 60 kg, 65 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg ve 80+ kg olmak üzere 6 sıklette, sağ ve sol kol olmak üzere 95 sporcu katıldı. Düzenlenen yarışmaya, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Yarışmanın sonunda dereceye giren sporculara, madalya ve başarı belgesi verildi.

Antrenör ve Ulusal Hakem Mustafa Aydın, yarışmanın sonunda yaptığı açıklamada, 6 yıldır düzenlenen yarışmalarda bilek güreşine her geçen gün ilginin arttığını belirtti.

Bu yarışmalar sayesinde gençlerimize ulaşma imkânı yakaladıklarını aktaran Aydın, "Onları ata sporumuz bilek güreşi ile tanıştırıyoruz. Sağlıklı, ahlaklı, zinde bir gençlik için gayret ediyoruz ve içlerinden şampiyonlar çıkarıyoruz." ifadelerini kullandı.

Antrenör ve Ulusal Hakem Mustafa AYDIN: Katkılarından dolayı GSİM müdürümüz Salim KILIÇ beye, Primemall AVM yönetimine SİZDER’e teşekkür ediyorum diye ekledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ : Sivas Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışmasında katılımın çoğunlukta olması bizleri spor adına memnun etti  dereceye giren öğrencilerimiz kutluyor başarılar diliyorum dedi.