15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Valimiz Davut Gül, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Sivas'ın Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan Polis Şehitliği ve Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti.

11 TEMMUZ 2017
Burada şehit ailelerine başsağlığı dileyen Bakan Yılmaz ve Valimiz Gül, 15 Temmuz şehitlerinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin ve diğer şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. 

Burada şeref defterini imzalayan Yılmaz, deftere yazdıklarını okuyarak şunları kaydetti: 

"Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarına hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakarlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğuruna şehadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize helal getirmeyeceğiz. Sizleri, cesaretinizi, vatan sevginizi ve 15 Temmuz'u unutmayacak ve unutturmayacağız."

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Valimiz Davut Gül, daha sonra Ulu Cami'de 15 Temmuz şehitleri için okutulan mevlit programına katıldı. 

Programa Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer yetkililer ile şehit aileleri katıldı.