SİVAS’TA “GENÇLİK ECDADINI UNUTMAYACAK” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENECEKTİR.

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlükleri tarafından organize edilecek olan, Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen Mehmetçikleri 102’üncü yılında anmak için “Gençlik Ecdadını Unutmayacak” Yürüyüşü 08 Ocak 2017 Pazar günü düzenleyecektir

19 ARALIK 2016
Türkiye genelindeki 81 ilde 08 Ocak 2016 Pazar günü eş zamanlı olarak “Vefakâr Gençlik Fedakâr Ecdadını unutmayacak Yürüyüşü” gerçekleştirilecek.

Türkiye’ nin dört bir yanından binlerce genç, Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen Mehmetçiklerimizin 102 incü yılında anmak için yürüyecek. 
08 Ocak 2016 Pazar günü “Vefakâr Gençlik Fedakâr Ecdadını unutmayacak Yürüyüşü” Saat:10.00 da 4 Eylül Spor Kompleksi önünde toplanılarak gerçekleştirilecektir.

Etkinliğe tüm vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımları beklenmektedir. 
 
Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ : yaptığı açıklamada organize edilen bu anlamlı günde Sarıkamış Allah-u Ekber Dağları’nda Vatan savunması için düşmana karşı yola çıkan, on binlerce Mehmetçiğimizi Fatihalarla, şükranlarla anma fırsatı bulacağımız günde
Gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak için tüm Sivaslıları yürüyüşe davet etti.