ANADOLU YILDIZLARI KARATE DE TÜRKİYE 3. SÜ OLDU..

ANALİG, Geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmek amacı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Anadolu yıldızları lig’i 10-11 Mart 2018 de 8 ilde yapılan grup müsabakalarında Sivas Yozgat ilinde katılarak erkek Karate takımımız 3 Alıtn, 3 Gümüş ve 2 Bronz ile bir 5. lik kazandı.Sivas karate kız takımımız da 2 Altın, 4 Gümüş ve 1 Bronz kazanarak yarı final müsabakalarına girmeye hak kazandılar.

15 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

ANALİG, Geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmek amacı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Anadolu yıldızları lig’i 10-11 Mart 2018 de 8 ilde yapılan grup müsabakalarında Sivas Yozgat ilinde katılarak erkek Karate takımımız 3 Alıtn, 3 Gümüş ve 2 Bronz ile bir 5. lik kazandı.Sivas karate  kız takımımız da 2 Altın, 4 Gümüş ve 1 Bronz kazanarak  yarı final müsabakalarına girmeye hak kazandılar.

14-15 Nisan 2018 tarihlerinde de 4 ilde yarı final müsabakaları yapıldı. Sivas karate takımımız Kırşehir de yarı final müsabakalarına katıldı. Sivas erkek karate takımımız  3 Gümüş, 6 Bronz madalya ve 5. lik alarak finale yükselirken kız takımımız da sadece bir sporcumuz altın madalya kazanarak finale katılmaya hak kazanmıştır.

7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Denizli ilinde yapılan Analig Türkiye final müsabakalarının birinci gününde Sivas erkek takım sporcularımızdan Belediye spor kulübü sporcusu Mehmet ÇINAR 60 kg. da Türkiye şampiyonu oldu.

Yine Belediye spor kulübü sporcularımızdan 32 kg. da yarışan Umut YANGIN final yaparak Türkiye 2. si oldu.

Belediye Spor Kulübü sporcularımızdan Kata dalında yarışan Barış BORA da Türkiye 3. sü oldu.

Yiğido Savunma Sanatları spor kulübü sporcularımızdan Serkan Atakan AYTEKİN de 40 da yarışarak Türkiye 3. sü oldu.

Yine Belediye spor kulübü sporcularımızdan 52 kg. da yarışan Ruhi Murat KONUKPINAR da Türkiye 3. sü oldu.

Sivas Erkek Karate takımımız 1 ALTIN- 1 GÜMÜŞ  ve 3 BRONZ madalya kazanarak Analig de Türkiye 3. sü olmayı başarmışlardır.

Ayrıca 32 kg. yarışan Belediye Spor Kulübü sporcumuz Umut YANGIN turnuvanın en teknik sporcusu seçilerek plaket ile ödüllendirirken Kız takımdan finallere girmeye hak kazanan 50 kg. yarışan Belediye spor kulübü sporcularımızdan Zeynep AYOĞLU da Türkiye 3. sü olmuştur.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ : Kazanan sporcularımızı bu üstün başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. 

KILIÇ : Ayrıca sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimizden Mahmut GÜMÜŞSAY hocaya, Seher KEHCİ SUNGUR hocaya çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.