SİVAS YETENEK TARAMASINDA VİRA BİSMİLLAH DEDİ..

Sivas’ta “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’’ İlimizde 07 Mayıs -02 Haziran 2018 tarihleri arasında İl Proje Yürütme Birimlileri tarafından eğitimler verilmeye başladı.

7 MAYIS 2018
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 81 İldeki İlkokullarda Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi uygulanacak. İl proje uygulama ekibinde her grup için 10 Beden Eğitimi Öğretmeni ve 7 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri bulunmakla birlikte, yapılacak taramalar öncesi beden eğitimi öğretmenleri ve Antrenörlere Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi için İl Proje Yürütme Birimi tarafından eğitimler verilecek.

Sivas ta eğitimler 07 Mayıs 2018 pazartesi günü saat 10.00 da Sivas 4 Eylül Spor Salonunda Vira Bismillah diyerek uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleştirilmeye başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ : “Sportif Yetenek Taraması  ve Spora Yönlendirme Projesi’’  incelemelerde bulunarak Proje kapsamında  öğrencilerin yeteneklerini  keşfetmek adına çeşitli testler  ve ölçümler  gerçekleştirilerek yeni sportif yeteneklerin  ortaya çıkarılması hedefleniyor. Dedi.