1.KADEME KROS YARIŞLARI SİVAS’TA TAMAMLANDI.

Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 1.Kademe (İç Anadolu Böl.)Yarışmaları Sivas’ta sonuçlandı.

16 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun büyük çaplı altyapı çalışması olan Bölgesel Kros Ligi’nde 2017 sezonu açıldı. Sivas, Isparta, İstanbul, Adana, Trabzon, Kastamonu, Van ve Malatya’daki ilk kademe yarışmalarında yıldızlar ve küçükler kategorisinde yer alan 2200’den fazla atlet mücadele verdi.
İç Anadolu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yapılacak iki kademeli yarışmaların ardından finallere gidecek ekiplerin yer alacağı Bölgesel Kros Ligi’nde en yoğun katılım 211 takım ile Güneydoğu Anadolu bölgesi olurken İkinci yoğun katılım İç Anadolu Bölgesi olarak Sivas’ta gerçekleşti.

Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 1.Kademe (İç Anadolu Böl.)Yarışmaları 78 takım 312 atlet mücadele Sivas’ta yapıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ Müsabakada dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını taktim etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Salim KILIÇ Konya’da yapılacak olan Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 2.Kademe Yarışmalarında başarılar diledi.

Yarışmalar sonunda ilk kademeyi şu takımlar önde tamamladı:

İÇ ANADOLU BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Kayseri Atletik
Küçük erkekler: Anka Gelişim
Yıldız erkekler: Ankara EGO
Yıldız kızlar: Ankara Etimesgut İlçe Karması

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ:
Yıldız erkekler: Gaziantep Şehit Kamil İlçe Karması
Yıldız kızlar: Gaziantep Şölen Spor
Küçük erkekler: Diyarbakır Kayapınar Bld.
Küçük kızlar: Diyarbakır Kayapınar Bld.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Ağrı Gençlik
Küçük erkekler: Van Alan-Der Gençlik
Yıldız erkekler: Ağrı Gençlik
Yıldız kızlar: Van Muradiye İlçe Karması

BATI KARADENİZ BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Bolu Belediyesi
Küçük erkekler: Karabük Gençlik
Yıldız erkekler: Çorum Halk Eğitimi Gençlik
Yıldız kızlar: Bolu Belediyesi

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Erzurum Tekman Belediyesi
Küçük erkekler: Erzurum BŞB Gençlik
Yıldız erkekler: Tokat Anadolu Gençlik
Yıldız kızlar: Tokat Anadolu Gençlik

EGE BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Isparta Bölge
Küçük erkekler: Balıkesir Erdek Atletik
Yıldız erkekler: Kütahya Yeşilay
Yıldız kızlar: Balıkesir Gençlik

MARMARA BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Beşiktaş JK
Küçük erkekler: Üsküdar Belediyesi
Yıldız erkekler:Üsküdar Belediyesi
Yıldız kızlar: Beşiktaş JK

AKDENİZ BÖLGESİ:
Küçük kızlar: Hatay BŞB
Küçük erkekler: Hatay BŞB
Yıldız erkekler: Hatay Kırıkhan Gençlik
Yıldız kızlar: Niğde Alay Bld.