AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ.

İlimizde faaliyetlerine devam ederek çeşitli branşlarda sporcu yetiştiren Amatör Spor Kulüplerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor malzemesi desteği verildi.

13 EKİM 2017
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde milli sporcular tarafından gösterilerin sunulmasıyla başlayan malzeme dağıtım programda konuşan Valimiz Gül; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporculara dağıtılacak malzemelerin yanı sıra; Valilik olarak da amatör sporculara ayakkabı desteği verileceğinin müjdesini verdi.

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ konuşmasında Amatör Spor Kulüplerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor malzemesi desteği veren Sayın Spor Bakanımız   Osman Aşkın BAK’ a ve Bizlerin her zaman yanımızda olan sayın valimiz Davut GÜL’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Valimiz Gül konuşmasında; “Gençlerimizi sporla daha dinç, dinamik ve enerjilerini güzel aktivitelerle harcamalarını sağlarken, kötü alışkanlıklardan da korumaya gayret gösteriyoruz. İl merkezi, ilçeler ve köylerimizde devam eden yatırımlarla bütün imkânlarımızı kullanarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu yıl ilk defa 58 köyümüzde halı saha yapımına başladık. Milli Eğitim Bakanlığımızın da destekleriyle il genelinde 7 adet okul spor salonu yapım işi devam ediyor. Önümüzdeki yıl boyunca da devam edecek. Asla spor yapmaktan vazgeçmeyin kamunun imkânları ölçüsünde sizleri her zaman destekleyeceğimizden emin olun.” ifadelerine yer verdi.

Bazı spor kulüplerine malzemelerini teslim eden Valimiz Gül, programa katılan sporcularla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.